władysławowo
DZIECKO,  LIFESTYLE

Rodzinne wakacje nad morzem, czyli co warto zobaczyć we Władysławowie

Gdzie pojechać z dzieckiem? Czy wakacje trzeba planować? Co robić nad polskim morzem i co zobaczyć we Władysławowie?  Jeśli marzy Wam się urlop nad morzem to koniecznie poczytajcie, co możecie tam robić.

urlop nad morzem

No to jedziemy!

Urlop w sumie jako termin planujemy zawsze według miesiąca, w którym nasze przedszkole nie pracuje. Dobrze, że to tylko miesiąc, bo na dwa nie wystarczyłoby nam wolnego. Sierpień – to był pewnik na ten rok. Podzieliliśmy się z mężem urlopem i zdecydowaliśmy o jednym wspólnym tygodniu, aby gdzieś razem pojechać we trójkę. Czy wybraliśmy miejsce? Oczywiście, że nie, bo zawsze mamy mnóstwo pomysłów, ale nic nie rezerwujemy.

Jak sójki za morze…

Oj tak, to ewidentnie przysłowie o nas, a w tym roku okazało się trafniejsze jak nigdy dotąd. Po długich debatach zdecydowaliśmy, że Morze Bałtyckie to jedyny słuszny kierunek, w jaki chcemy się wybrać. Połowa sukcesu za nami, ale jak się zabrać do organizacji wyjazdu? Przerzucaliśmy się sprytnie odpowiedzialnością, aż w końcu rezerwowaliśmy nocleg  w ostatniej chwili w niedzielę, a nad ranem wyruszyliśmy.

Dzieci potrafią zaskoczyć!

Wieczór przed wyjazdem i ja pełna obaw, że Mela będzie płakać jak ją obudzę o 2:00 nad ranem. I co? Dziecko z radością otwiera oczy i krzyczy: „wstajemy?” To naprawdę dodało mi energii i otuchy, że to będzie dobry wyjazd. Całą trasę, która trwała 9 godzin Mela zniosła bardzo dzielnie, więc mogę powiedzieć, że mam złote dziecko, jeśli chodzi o wyjazdy.

Witaj Władysławowo!

No to jesteśmy, meldujemy się w naszej „willi” (tak się nazywają w większości domy noclegowe nad morzem). Okolica piękna, właściciele mili, pokój czysty i z łazienką! Uwierzcie mi – komfort, jaki daje posiadanie łazienki przy pokoju zapewnia bezstresowe poranki i wieczory. Zwracajcie na to uwagę przy opisie ofert (niektóre są tak napisane, że niewiadomo czy ta łazienka jest wspólna czy nie).

Pogoda nad morzem zmienna jest

No tak, pogoda jak kobieta, bardzo zmienna. Pierwszego dnia piękne słońce pozwoliło nam wykorzystać ciepłą wodę do kąpieli. Plaża we Władysławowie zachwyciła nas swoim bezkresem. Ech pięknie tam… Na drugi dzień już lał deszcz, więc pojechaliśmy pociągiem na Hel, gdzie odwiedziliśmy Fokarium (wg mnie to fajne, edukacyjne miejsce i warto z dzieckiem je odwiedzić). Jeśli chodzi o sam Hel, to woda po obu stronach lądu to ciekawa perspektywa, a na dodatek patrząc na mapę zawsze marzyłam, żeby tam pojechać. Oprócz fok przyglądaliśmy się długo mewom, które w ogóle nie odlatują gdy się do nich zbliżaliśmy.

plaża władysławowo

wakacje nad morzem

Na plażę z dzieckiem? Wybierz strzeżoną!

Nie wyobrażam sobie bawić się z dzieckiem w obszarze niestrzeżonym. Tyle tragedii jakie wydarzyły się w sezonie nad morzem powinno nas jako rodziców przestrzegać przed kąpielą w miejscach bez ratowników, no i przed zostawianiem dzieci samych w wodzie.

Co jeść nad tym morzem?

Nie  było innej opcji, jak spróbować różnego rodzaju ryb. Odwiedziliśmy kilka restauracji, ale nie były zachwycające, więc ich nazw nie wymienię. Ta, którą mogę z całego serca polecić, to Skipper. Jedzenie było świetnie przyrządzone, obsługa miła, a wnętrze zachęcało do spędzenia tam rodzinnego czasu. Wszystkie aspekty są dla mnie równie ważne w wyborze miejsca na rodzinny obiad.

Jakie atrakcje dla dzieci oferuje Władysławowo?

Jest ich naprawdę sporo i choć my najwięcej czasu spędziliśmy na plaży, to kilka udało nam się zaliczyć (m.in. wesołe miasteczko, które choć nie jest olbrzymie, to zapewnia wiele ciekawych zabaw, więc nuda dzieciom tam nie grozi). Nie mogło zabraknąć również wakacyjnych, kolorowych warkoczyków na głowie Meli. Trzymają się do dziś, więc opłacało się wydać te kilkanaście złotych, aby zobaczyć ten cudowny uśmiech na jej twarzy 🙂

wakacje z dzieckiem

Ale co jest najważniejsze na urlopie?

Nieważne czy w górach, czy nad morzem, czy nawet na swoim osiedlowym placu zabaw. Najważniejsze, aby być razem i cieszyć się rodzinnym czasem na 100%. Wyłączyć internety, telefony służbowe i maile. Choć na chwilę zatracić się w wolnym czasie i odpoczywać.

Wakacje z dzieckiem to nie musi być czas wypełniony czasem tylko dla niego. Pamiętajcie, że wieczorami dzieciaki idą spać, więc można rozkoszować się ciszą i wspólnym czasem z mężem oraz tym, że nie trzeba rano wstawać do pracy 🙂

Bądźcie razem! Wtedy każdy urlop musi się udać!

tata i córkamama i córka

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.