jak rozwijać zmysły dziecka
DZIECKO

Raz, dwa, trzy – li-czy-my! Jak rozwijać zmysły dziecka?

Cześć! Wracam, jestem i będę. Częściej, mocniej, dosadnie, ale też w rytmie slow. Kilkanaście miesięcy Helenki to już kawał czasu, a nam minęło jak jeden dzień. Po powrocie do pracy było tak intensywnie, że nie miałam kompletnie czasu pisać nowych artykułów, ale poprawię się – obiecuję! Dziś chcę pogadać z Wami o tym, jak rozwijać zmysły dziecka. Myślę tu konkretnie o maluszkach takich jak Hela – kilkanaście miesięcy i więcej.

Dziecko czuje, widzi i wie

Oj tak! W tym wieku dziecko jest już bardzo zainteresowane tym co się wokół niego dzieje! Zatem jak rozwijać zmysły dziecka? Kolorami, dotykiem, dźwiękiem, mową, zabawą. Na początek im prostsze zabawki, tym lepiej.

Jak rozwijać zmysły dziecka zabawkami?

Któż z nas nie bawił się w dzieciństwie klockami? Te dzisiejsze są nie tylko barwne, ale również edukacyjne. Podczas zabawy rozwijają wiele umiejętności dziecka. My mamy w swoim domowym „asortymencie” chyba wszystkie rodzaje klocków, ale dziś chcę Wam pokazać takie mięciutkie o nazwie Połącz i słuchaj.

klocki

Tylko połącz i słuchaj!

Gdy połączysz ze sobą klocki obrazkami, możesz posłuchać czterech różnych odgłosów pojazdów: straży pożarnej, helikoptera, statku oraz pociągu. Na dodatkowych dwóch stronach widnieją cyfry, dzięki którym maluch może rozpocząć swoją przygodę z liczeniem. Jakie umiejętności może rozwinąć Twoje dziecko, podczas zabawy klockami „połącz i słuchaj”?

Motoryka mała – rozwija precyzyjne i kontrolowane ruchy, wraz z mimiką twarzy, koordynację wzrokowo-ruchową oraz prawidłową artykulację wyrazów.

Motoryka duża – to ruchy mięśni odpowiedzialnych za pracę ramion, nóg, stóp lub całego ciała. Zabawki zachęcają dziecko do kopania, raczkowania, biegania lub skakania.

klocki dla dziecka
jak nauczyć dziecko liczyć

Rozwój poznawczy jest równie ważny jak ten fizyczny

Dlatego warto pamiętać, zabawki, takie jak klocki, mogą nie tylko wzmocnić dziecięcą inteligencję, ale nauczą go również układania w kolejności, koncentracji, argumentacji i rozwiązywania problemów logicznych. I pomyśleć, że to tylko klocki! Odpowiednio opracowane potrafią wiele nauczyć.

Marka K’s Kids nie tylko tworzy zabawki – zobaczcie koniecznie doradcę rozwoju dziecka . Na ich stronie, my rodzice, możemy zobaczyć na jakim etapie rozwoju jest nasze dziecko i jakie zabawki mu dobrać, aby rozwijać te sfery, w których maluszek potrafi mniej. To bardzo ciekawa opcja i już wykonałam test dla Helenki. Zróbcie koniecznie, żeby wiedzieć jak rozwijać zmysły dziecka 🙂

Do następnego!

zabawki stymulujące zmysły

prezent edukacyjny dla dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.