przytulanie dziecka
DZIECKO

Kocham, więc otulam, czyli dlaczego przytulanie dziecka jest takie ważne

Przytulanie dziecka to jedna z najwspanialszych rzeczy w życiu, jaka może nas spotkać. Każda mama i każde dziecko potrzebuje tego jeszcze bardziej, ponieważ niedawno stanowili jedność. Obojgu ciężko jest zaakceptować nową rzeczywistość, więc rola przytulania jest bardzo kluczowa w rozwoju ich relacji i miłości – jeju, tak to ładnie napisałam, że aż sama się wzruszam <3

Kocham, więc przytulam

Przytulanie daje nam niesamowicie dużo! Nie tylko wzmacnia naszą więź i daje ciepełko. Dotyk okazuje się wyjątkowo ważny dla naszego rozwoju, inteligencji i zdrowia. Psychologowie twierdzą, że jest mnóstwo rodzajów przytulania. Liczy się „intencja”, jest to bowiem gest, który zostawia w człowieku głęboki, niezatarty ślad. W moim przypadku powód jest jeden – miłość do dziecka.

Kocham, więc Ci nucę

Nucisz swojemu dziecku nosząc je i przytulając? Ja to mam taki repertuar, że w „Jaka to melodia?” by tego nie ogarnęli. Oprócz klasycznych kołysanek, śpiewam i nucę wszystko co znam. Ba! Zdarza mi się wymyślać słowa i melodie, ale to tylko w zaciszu domowym, bo nieraz takie składanki bez rymu wychodzą, że szok 😉 Zauważyłam, że Hela przyzwyczaja się do określonych melodii, więc staram się je powtarzać. Na zaśnięcie u nas działa „Z popielnika…”.

Kocham, więc otulam

Co jeszcze jest ważne w tym całym przytulaniu? Zauważyłam, że dzieci lubią wszystko co jest miękkie i milutkie. Bardzo ważny zatem jest dobór kocyka, który u nas bardzo często pełni rolę „otulacza”. Przyznam szczerze, że zanim Hela się urodziła, kupiłam kilka kocyków z różnego typu materiałów. Przetestowałam już każdy i niewątpliwie znalazłyśmy obie swój ulubiony. Mowa tu oczywiście o kocyku Coco Blanel.

Miękki kocyk od Coco Blanel

Jeśli materiał „minky” jest dla Ciebie miękki, to chyba mało jeszcze dotykałaś 😊 Ja mam dużo rzeczy z minky, ale kocyk Coco Blanel bije na głowę pojęcie „miękkość”. Nigdy nie miałam takiego kocyka i nie spotkałam się z takim materiałem. Jest on bardzo, bardzo mięciutki i miły w dotyku. Otulam nim całą Helenkę i tulę co wieczór do snu. W dzień to nawet Mela go podkrada, bo tak jej się spodobał. Zresztą gdyby był większy to chyba sama bym pod nim spała i się rozpływała…

Zainwestuj w swoje dziecko lub zrób komuś prezent

Jeśli szukasz kocyka dla swojej pociechy i zależy Ci na jakości i miękkości, to właśnie znalazłaś ideał 😉 Kocyk uszyty jest z bezpiecznych, niezwykle smukłych i trwałych hiszpańskich materiałów. Polecam ten otulacz również jako prezent dla nowonarodzonego dziecka w rodzinie. Jest ekskluzywnie zapakowany i posiada specjalny certyfikat oryginalności. Taki upominek na pewno zrobi duże wrażenie na świeżoupieczonych rodzicach.

Przytulanie dziecka jest bardzo ważne

Wiem, że kochasz… Więc przytulaj, otulaj i kradnij całusy. Te chwile są niezapomniane i ciesz się póki jeszcze możesz nosić maluszka. Potem to już tylko przytulasy zostaną 😊

Ciągle słyszę od innych (mądrzejszych): „nie noś dziecka, bo się przyzwyczai…” No i co? – ja się pytam. To moje dziecko, moje ręce i moje przytulasy. Będę tulić i nosić ile się da!

A Ty? Lubisz przytulasy ze swoim dzieckiem? Napisz jakie Ty masz patenty na „utulanie” do snu 😊 Czeeekam!

Jeśli spodobał Ci się kocyk przedstawiony we wpisie, zapraszam na:

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.