LIFESTYLE

Pierniczki, wspólne kolędowanie, choinka… Czyli wszystko to, bez czego Święta się nie liczą!

No więc jak to jest? Bez czego nie wyobrażasz sobie Świąt? Masz taką listę? Z pewnością! Może niespisaną, ale w głowie na pewno masz to wszystko poukładane. Co dokładnie? Każdy z nas co innego… Czy to źle? Nie! To, że w wielu rodzinach są różne zwyczaje to piękna sprawa, bo spotykając się wspólnie można wymienić się doświadczeniami 🙂

Choinka na start!

Żywe, sztuczne, zielone, białe, świerki, jodły… Wszystkie są cudne! Najważniejsze żeby cieszyły domowników. Dla mnie osobiście ważne jest też to, żeby była żywa. Przez ostatnie lata wybieramy jodłę kaukaską, bo przypadła nam do gustu. Jeśli chodzi o ozdoby to choć u nas stonowane srebro i złoto, to uwielbiam kolorowe choinki u mamy czy babci – to taki sentyment z dzieciństwa. Ogólnie rzecz ujmując ważne jest, aby w domu na Święta była choinka – bez niej nie ma klimatu.

Pierniczki oraz inne przygotowania

Sałatki, pierogi, uszka, pierniczki… Te ostatnie u mnie w domu robiło się sporadycznie, w sensie nie co roku. W mojej rodzinie chcę to zmienić. Zamierzam z Melą co roku robić pierniczki. To coś takiego, co można zrobić nawet kilka tygodni przed Świętami, a daje poczucie, że magiczny czas tuż tuż. Poza tym dla kilkulatki to ogromna frajda, że może coś zagniatać, wałkować, wykrawać figurki, a potem czekać aż się upieką… Pomyśl jaką Ty masz satysfakcję, jak jesz coś, co sama przygotujesz, więc dlaczego dziecku to odbierać. Pozwól mu – nawet kosztem wyrzucenia twardych, nie do zjedzenia, pierniczków 🙂

Pierwsza gwiazdka

Niby nikt w to nie wierzy, a od tego zaczyna się wigilia. A ja wierzę! I co roku stoję w oknie, aż ją zobaczę. To taki magiczny czas, tuż przed, w oczekiwaniu. Chodzenie od okna do okna to u mnie standard 🙂 Nie zrezygnuję z tej przyjemności.

Najważniejsze – bycie razem

Kolędowanie, śmiechy, anegdoty, wspólne wyjście na pasterkę – to najważniejsze dla mnie rzeczy podczas Świąt. Pozostałe: ozdoby, jedzenie, karpie i ciasta to dodatki. Najważniejsi są ludzie. R-O-D-Z-I-N-A… To bez niej nie ma Świąt. Życzę Ci abyś nigdy w Święta nie był sam. Miej dobre relacje, spotykaj się, śmiej, ściskaj i bądź.

Dbaj, o to co ważne.

Wesołych Świąt!

Uciekam do stołu wcisnąć jeszcze jednego serniczka 😛

12 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.