jak dbać o zęby dziecka
DZIECKO

Jak dbać o zęby dzieci? Z uśmiechem oraz pastą Elgydium

Odwieczne pytanie rodziców: jak dbać o zęby dzieci? Jak to zrobić żeby nie zmuszać, ale osiągnąć cel? Odliczać czas dzieciom przy myciu zębów? Obserwować? Niekoniecznie!

Zacznijmy od rozmowy

Nie wiem na ile udaje Wam się „rozmawiać” z dziećmi o sprawach zdrowotnych, ale myślę, że to podstawa aby w ogóle zacząć kształtować dobre nawyki. Moje rozmowy zaczynam zwykle od książeczek edukacyjnych, a tych na rynku księgarskim nie brakuje – dla młodszych dzieci wystarczą historyjki obrazkowe (my mamy książeczkę pt. Łazienka). Wspólne opowieści nt. tego jak ważna jest higiena to pozornie zabawa, a tak naprawdę już zaszczepiamy dobre nawyki.

jak dbać o zęby dziecka

Jak dbać o zęby dzieci?

Przejdźmy do głównego na dziś tematu, czyli jak dbać o zęby dzieci? Szczerze mówiąc, ja jestem lepsza w gadaniu, a mój mąż w kształtowaniu konsekwentnych nawyków. To on zawsze dba o zakup dobrych jakościowo produktów w postaci odpowiednich dla wieku szczoteczek i past do zębów. Szukając lepszych alternatyw niż towary z supermarketów, często kupujemy przybory kosmetyczne przez internet (allegro ze smartem to coś wspaniałego 😊 )… I tak, trafiliśmy wspólnie na Elgydium, która nazywana jest „pastą edukacyjną”. Dlaczego? Ponieważ ma cudowne właściwości, kontrolujące „poziom” wyczyszczenia ząbków. Podczas szczotkowania zabarwia tymczasowo płytkę nazębną na kolor zielony, aby uwydatnić miejsca, które wymagają doczyszczenia 🙂. Kiedy po umyciu i wypłukaniu zębów okaże się, że widać jeszcze jakieś zielone miejsca, to znak, że wymagają one ponownego czyszczenia – wtedy dziecko powinno już samą wodą doczyścić ząbki (resztki pasty na zębach świetnie w tym pomagają). I gotowe!

pasta edukacyjna

Uśmiech proszę!

Tak mówię po umyciu ząbków przez moje dziewczyny. To ważne, aby dzieci wiedziały, że ładny uśmiech to zdrowy uśmiech. Bez nawyków dbania o higienę jamy ustnej nie można spowodować, że dziecko nagle zacznie regularnie i starannie myć ząbki.

elgydium

Zatem jak dbać o zęby dziecka?

Razem z nim i z pomocą nowoczesnych akcesoriów do mycia zębów – jak pasty edukacyjne, nici dentystyczne oraz odpowiednie szczoteczki do zębów. Te oraz inne akcesoria znajdziecie stacjonarnie oraz w internecie, koniecznie wpisujcie Elgydium 😊 Myślę, że już niebawem nie będę musiała kontrolować moich dziewczyn w tym aspekcie i same będą dbać o swoje ząbki. Tymczasem robimy to razem 😊

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.